Kristinos istorija #7

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kristinos* istorija

Kristina su vyru išsiskyrė prieš kelerius metus, gyvenamasis namas buvo padalintas abiem sutuoktiniams, todėl ir po skyrybų jie gyveno viename name. Namuose dažnai kildavo konfliktai, kadangi buvo naudojamasi bendromis patalpomis. Buvęs sutuoktinis dažnai konfliktuodavo ir su sūnumi, provokuodavo jį ir vėliau filmuodavo. Vyras nemokėjo už komunalinius mokesčius, mokėjo jam priteistus alimentus, bet dėl to nuolat priekaištaudavo. Moteris su sūnumi negalėjo namuose jaustis saugiai, kadangi buvęs sutuoktinis išeidavo ir grįždavo į namus kada panorėjęs.

Be užfiksuoto fizinio smurto žymių, policijos pareigūnai dažnu atveju neturėjo galimybės taikyti vyrui nei suėmimo, nei skirti kardomosios priemonės, kadangi tai oficialiai buvo jo gyvenama vieta.

Psichologinio smurto moteriai įrodyti nepavyko. Paskutiniame smurtiniame įvykyje dalyvavo ir jų nepilnametis sūnus, dėl to buvo pradėtas atvejo vadybos posėdis. Kristina pasakojo, kad dažnai kyla problemų bendraujant su Vaiko teisių tarnybos specialistais, todėl buvo priimtas sprendimas SKPC specialistams dalyvauti atvejo vadybos posėdyje kartu su nukentėjusiąja. Vyras į posėdį neatvyko. Su juo buvo bendrauta telefonu.

Vyras nepripažino savo kaltės, išsisukinėjo nuo užduodamų klausimų. Po atvejo vadybos posėdžio, moteris sakė, kad lyginant su ankstesniais posėdžiais, šis vyko visiškai kitaip, SKPC specialistų dalyvavimas buvo labai svarbus. Situacija pradėjo gerėti. Padedama teisininko Kristina pradėjo tvarkytis dokumentus dėl oficialaus namo ribų padalinimo.

Vyras vis mažiau rodėsi namuose. Su SKPC psichologe bendravo ne tik nukentėjusi moteris, bet ir jos sūnus. Galų gale vyras, pamatęs, kad moteris nepasiduos, sutiko parduoti savo namo dalį už prieinamą kainą. Kristina pasiėmė paskolą ir išsipirko namą.

Šiuo metu, ji su sūnumi saugiai gyvena savo name, rado darbą, gali išsilaikyti finansiškai ir yra dėkinga, kad gavo reikiamą pagalbą reikiamu metu, nors ir teko patirti daug nelengvų iššūkių.

*Moterų vardai pakeisti, istorijos – tikros, užrašytos SKPC konsultančių, įrašytos Pagalbos moterims linijos savanorių.