Gražinos istorija #5

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Gražinos* istorija
12 metų pragyvenau santuokoj, girdėdavau apie smurtą artimoje aplinkoj, bet niekada nepagalvodavau, kad tai galėtų būti apie mane.
Jau pusantrų metų vyksta skyrybų procesas. Turtą kaip ir pasidalijome, bet dėl vaikų auklėjimo vis dažniau nesutardavom, o skyrybų metu nesutarimai dar labiau paaštrėjo. Nesulaukus skyrybų pabaigos, teko kreiptis į teismą dėl bendravimo tvarkos su vaikais nustatymo.
Konstruktyviai nepavykdavo bendrauti su vyru, pajusdavome, kad emocijos ima viršų. Tad Teismas skyrė tarpusavio bendravimą nuotolinėmis ryšio priemonėmis: el. paštu, el. žinutėmis, sms. Kiekvieną dieną tvarkingai siųsdavau trumpą informaciją apie vaikus: kur eina, ką valgo, kaip apsirengę ir kodėl taip, o ne kitaip, kada grįžo. Bet to jam niekada neužtekdavo. Kartais tekdavo aiškintis iki 1 nakties. Bet jam būdavo negana.
Naudodamasis tuo, kad visada privalau būti pasiekiama ryšio priemonėmis, jis visiškai nesidomėdavo vaikais, o dažniau siųsdavo ir labai asmenines žinutes, kad pasiilgo, myli. Kitą dieną jau priekaištaudavo, kad 7:45 neparašiau, kad vaikai jau mokykloje, priekaištaudavo, kad esu bloga mama, netikusi moteris. O kai visai įsivažiuodavo tai žemindavo, nevengdavo priminti mūsų bendro gyvenimo smulkmenų, kartais net ir intymių.
Labai pavargau, jaučiausi išmušta iš vėžių, visiškai save praradau, pastoviai kabojau „ant laido“. Ir svarbiausia negalėjau nei jo užblokuoti, nei pakeisti telefono numerio ar el. pašto adreso. Pagal teismo nutartį privalėjau išsaugoti dokumentuose nurodytus tuos pačius kontaktus.
Jaučiausi beviltiškai, kaip įvaryta į kampą. Supratau, kad reikia kažką daryti, nes niekur negaliu nuo jo pabėgti, pailsėti. Kreipiausi į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą (SKPC), bendravom su psichologe ir teisininke.
Pagaliau buvau suprasta, gavau labai daug palaikymo ir pastiprinimo. Dabar aš žinau, kas yra smurtas artimoje aplinkoje ir žinau, kur kreiptis pagalbos.
*Moterų vardai pakeisti, istorijos – tikros, užrašytos SKPC konsultančių, įrašytos Pagalbos moterims linijos savanorių.
Iniciatyvą remia LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.