Mielos moterys, artėja Seimo rinkimai ir tik nuo mūsų priklausys kiek moterims palankių sprendimų bus priimta naujai išrinktame Seime.
Mokslininkai nustatė, kad norint daryti įtaką sprendimų priėmimui ir jų formavimui, vienos grupės atstovų, turi būti ne mažiau, nei 30 proc. Per visą nepriklausomybės laokotarpį, LR Seime moterų parlamentarių skaičius niekada nebuvo pasiekęs net 25 proc. todėl ir ženklaus proveržio dėl moterims palankių sprendimų lig šiol neįvyko.
Nors jau antrą kadenciją turime prezidentę ir LR Seimo pirmininkę moteris (2 iš 3 aukščiausių pareigybių Lietuvos Respublikoje), tačiau moterims palankių sprendimų taip ir nepadaugėjo. Moterų atstovaujančių moterų interesus tiesiog per mažai, kad jos galėtų šalies politiką pakreipti moterims ir šeimoms palankia linkme.
Vyrai, kad ir kokie geranoriški bebūtų, vargu ar kada niekieno neraginami susimąstys, kaip svarbu šeimos ir darbo derinimas, valstybinių ikimokyklinės vaikų priežiūros, slaugos ir socialinių paslaugų įstaigų prieinamumas, specialiųjų sveikatos priežiūros paslaugų, prevencijos prieinamumas, ir nekintamumas (ypač reprodukcinė sveikata).
Tačiau mes galime tai pakeisti.
Kas, jei ne mes? Kada, jei, ne dabar? Lietuvos istoriją galime pakeisti per vieną naktį – solidarizuokimės ir savo balsus atiduokime moterims. Dėl prosenelių, iškovojusių mums teisę balsuoti, dėl mūsų motinų, turėjusių rinktis tarp šeimos ir namų, dėl mūsų – dirbančių keletą darbų ir laikančių visus namų kampus, dėl mūsų dukrų, kurioms esam skolingos geresnę visuomenę.
Ateikime š.m. spalio 9 d. į LR Seimo rinkimus ar atiduokime savo balsus moterims. Nepriklausomai nuo to, kokiom politinėm partijom ar susivienijimams simpatizuojame, kiekviename sąraše yra moterų, galinčių deramai atstovauti moteris.
Taigi, jei dvejoji, pagal kokius kriterijus pasirinkti moterį, atstovaujančią moteris, pateikiame keletą orientacinių kriterijų:
- pasisako moterų teisių temomis;
- pasisako šeimos ir darbo derinimo temomis;
- pasisako moters reprodukcinės sveikatos tema (kontracepcija, apsisprendimas kada ir kiek vaikų gimdyti ar negimdyti visai);
- pasisako socialinėmis temomis;
- pasisako/domisi/turi patirties švietime;
- turi susijusios profesinės ir/ar mokslinės patirties;
- domisi užsienio patirtimi;
- yra aktyvi ir nori geresnės visuomenės mūsų vaikams.
Atsakymų: 1
Čia rimtai? Esu moteris, na bet..Gal renkant visuomenės atstovą šiek tiek svarbesnis kriterijus turėtų būti kompetencija nei lytis?