Liepos mėnesį Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filiale susirinko moterys iš įvairių Marijampolės savivaldybės organizacijų bei institucijų – pedagogės, verslininkės, policijos ir socialinės darbuotojos. Tarpininkaujant rūmų administracijai ir Marijampolės apskrities moters veiklos centrui, buvo organizuota apskrito stalo diskusija „50:50 – sėkmės garantas verslui ir visuomenei”.
Ši diskusija – tai Moterų informacijos centro kartu su partneriais – Socialinių inovacijų fondu, Kauno Moters užimtumo ir informacijos centru bei Šiaulių universiteto Lyčių studijų centru – įgyvendinamo projekto „Lyčių lygybė – pelninga investicija!“ , kuriuo siekiama sistemiškai mažinti nelygybę užimtumo srityje tarp moterų ir vyrų, projekto dalis.
Projektą „Lyčių lygybė – pelninga investicija!“ finansuoja Europos socialinis fondas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Projektą pristatė Moterų informacinio centro projektų koordinatorė Ugnė Siparienė.
Į susitikimą atvyko Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Dalia Kuodytė, patarėja Eglė Gibavičiūtė. Diskutuojant apie lyčių lygybę ir galimybes vienodai atstovauti interesams politikoje, versle bei viešame gyvenime , laikas prabėgo lyg vanduo. Seimo narės papasakojo apie moterų darbą ir galimybes Seime, apžvelgė ES teisės aktus, reglamentuojančius ir įteisinančius lyčių lygybės klausimus, reikalavimus, bei, svarbiausia, ekonominę naudą valstybėms, visuomenei, šeimai tose valstybėse, kurios jų paiso. Ne paslaptis, kad vyriškos lyties atstovai stengiasi visur išlaikyti dominuojančias pozicijas, nepaisant to, kad dėl to stringa socialinių klausimų sprendimai, švietimo bei kultūros vystymasis šiuolaikiškomis priemonėmis, supaprastinama jų reikšmė tautos vystymuisi, tradicijų puoselėjimui, tautiškumui bei pilietiškumui ugdyti.
Karštos diskusijos užvirė dėl kvotų partijų sąrašuose įteisinimo. Daug minčių buvo išreikšta ir dėl patiriamo smurto. Marijampolės apskrities moters veiklos centro atstovės, atliekančios specializuoto pagalbos centro konsultantų pareigas Kalvarijos, Marijampolės savivaldybėse ir Vilkaviškio rajone, pateikė duomenis bei dokumentus, kurie ne iš geriausios pusės apibūdina net teisėsaugos institucijų darbą bei pagalbos teikimą smurto aukoms. Akivaizdu, pabrėžė Seimo narės, kad Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą pareigūnai dar vis traktuoja pagal savo suvokimą.
„Šio susitikimo metu buvo kalbama, kad, moterys nėra solidarios, silpnai atstovaujamos politikoje, tad pasitarti, pamąstyti apie galimybes ateityje, būtina kartu visoms įvairių nuostatų ar įsitikinimų, atstovėms“, – sako Marijampolės apskrities moters veiklos centro pirmininkė Adolfina Blauzdžiūnienė.