Aš jį taip myliu, o jis visą laiką atiminėja telefoną ir nekviečia į vakarėlius su klasiokais arba klasiokėmis. Meilė ar perdėta apsauga, pereinanti į pavydą?
-Mano nuomone, gal labiau perdėta apsauga į pavydą.
– Kur nesikviečia kartu ir dar paklausia, o kur eini? Ir dar telefoną atiminėja.
– Pala sakėt arba perdėta apsauga, ar pavydas?
Meilė ar perdėta apsauga?
– Nu meilė..
O gal pavydas, išaugantis pavydas? Daug pasirinkimo variantų.
Jeigu aš dabar įsivaizduoju, okay, va mes dabar, tarkim, draugaujam ir aš tavęs niekur nekviečiu, nes, pavyzdžiui, bus Dovilė, kuri, man atrodo, yra žymiai gražesnė už mane ir dar neduok dieve tu ją, pavyzdžiui, įsižiūrėsi, ar ne? Tai aš jau kažkaip ir nenoriu to, tai aš geriau jau nekviesiu, žinai, tavęs arba panašiai. Stengsiuosi pasilikt tave tiktai sau, kad nu nenueitum kur nors.
– Nu tai aš tikėčiau, kad čia labiau pavydas yra, nes tu savęs, sakyčiau, neįvertini jei tiki, kad kitas gali..
– Tai gal visi kartu tie dalykai?
– Jo aš sutinku, kad gali būt meilė, nes, pavyzdžiui, jaunuoliu tarpe tokia meilė, kai, pavyzdžiui, vaikinas pradeda bendrauti su mergina, tai vaikinas rodydamas dėmesį atima kažką iš jos, tada ji bando paimti kažką iš jo. Čia gali būt toks kaip ir dėmesio rodymas, bet jis, aišku, kitai pusei nepatinka, kuri su tuo susiduria. Viena iš išraiškų yra tokia.
– Čia dar priklauso nuo pasitikėjimo santykiuose, nu pavyzdžiui, jeigu tu bendravai su žmogum ir buvo toks atvejis, kad jis atvažiavo į vakarėlį ir visą tą laiką prabuvo su kita mergina, o ne su tavim. Tai kitą kartą tu jo tikrai nebeimsi į vakarėlį, nes nu tipo aš tavo mergina, bet tu su mano drauge draugauji, nu tai nesupratau bajerio tada. Nu čia irgi toks.. nu mano pagrindinis dalykas, ką aš darau, aš daug kalbuosi.
Jo, tai čia va toksai va yra tas, kad realiai pavydas ir yra tas, ką tu jauti, nes nepasitiki arba kitu žmogum, arba savim ir bendra filosofija yra tokia – kad ir kaip tu saugosi kitą žmogų, jis arba ji visada gali nueiti pas kitą ir tu jau šito nesulaikysi, ar ne? Ir ta prasme, jeigu tu ten drausi eiti į vakarėlius ar ten tau draus, nu ne tame esmė. Tu drausi eiti į vakarėlį, gal čia prie maximos atvažiuos, sutiks ką nors arba ateis, į būrelį susitiks, tai tu nebūsi visąlaik prie žmogaus, jo apsaugoje.
– Arba čia dar dažniausiai būna ką labiausiai draudi, to labiausiai norisi.
Ir dar ką norėjom užfiksuot, kad tas pavydas santykiuose nėra gėris, tai neparodo santykių kokybiškumo. Sako, jeigu tu žmogų myli ir juo pasitiki, tai tu tiesiog nebijai jo paleisti. O čia po to tas visa kita yra darbas su savimi, darbas su kitu žmogum.
– Nu jo mano tėvai sako, kad santykių pagrindas yra pasitikėjimas vienas kitu, nes be pasitikėjimo nieko nebūtų, tai…
Juk visi mes žmonės, mums svarbiausia yra kas? Meilė, šilti jausmai, svarbiausia bendravimas, bendruomenė, šeima, draugai, aplinka, tai yra labai normalu
Nu super, labai gražu, pasitikėjimas ir dar pridėčiau tokia pagarba, man atrodo, kažkaip, kai draugauji vienas su kitu, pagarba irgi yra labai svarbu. Su kokio smurto apraiškom, jūs, savo bendraamžių tarpe, esat susidūrę? Ko mes čia gal net neužkabinom ir neįžvelgėm, nežinom, nepaminėjom?
O galbūt dar tiesiog, kad būtų, jūsų galvoj, ir jums, bet ir bendraamžiams įdomu apie santykius, romantinius santykius?
– Manai, kad būtų jiems tokių dalykų aktualu sužinot.
Kas pavyzdžiui?
– Na, pavyzdžiui, pastebiu save tarpe ir pati iš savęs, kai žinau, pavyzdžiui, kad artėja kelios dienos, kai nesusitiksiu su savo draugu, man pradeda imt pyktis ir tada aš įsiveliu į konfliktą su savo draugu. Ir čia va kaip buvo šitą savaitgalį, kad mes visą savaitgalį nesusitikom ir mes šeštadienį turėjom konfliktą dėl menkiausios priežasties, bet visada… ir jis man vėliau pabrėžia, kodėl visada, kai mes nesimatom kelias dienas, pas mus įvyksta konfliktas? Nu aš nežinai, man tiesiog taip išeina, aš nežinau vat būtent tą dieną aš noriu prisikabinti prie kažko, bet čia toks, kur aš irgi pastebiu, kai aš su draugėm kai kuriomis padiskutuoju, kad pas jas irgi būna, jei žino, kad nesusitiks, tai artėja konfliktas.
– Nu čia šiaip taip keistai, nu aš draugo neturiu, bet man čia taip būna… Mes su sese turim labai artimą ryšį ir kai aš, pavyzdžiui, žinau, kad sesė kažkur savaitgalį išvažiuos ir mane viena paliks, aš irgi tada konfliktuot noriu. Va realiai dabar pagalvojau, nu va kas tai lemia? Aš nežinau, gal dėl to, kad tu nematysi savo to brangaus žmogaus arba, kad jisai tau dėmesio neskirs, gal dėl to?
Prioritetai atrodo kiti, kodėl ne su manim tada, kodėl aš blogesnė, žinai…Juk visi mes žmonės, mums svarbiausia yra kas? Meilė, šilti jausmai, svarbiausia bendravimas, bendruomenė, šeima, draugai, aplinka, tai yra labai normalu
#KaipAtpažintiSmurtą kampanija yra projekto „Mes saugūs bendruomenėje“, finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, dalis.