Tos naktinės žinutės užknisa. Mūsų klasės mergaitės šį trimestrą pasiuto, rašo, rašo, rašo, siunčia, siunčia, siunčia meškiukus.
– Tai atseit daug žinučių rašo tiesiog naktį.
Na taip, kas čia per didelis dėmesys ir tada žinot prasideda nuo to ir kuom tai gali baigtis. Ar čia smurto yra?
– Užsitildai garsą- vienas iš variantų, nes ta prasme nu tai nėra šiaip smurtas nebent galima truputį pritempt prie psichologinio smurto, nes, pavyzdžiui, jeigu naktį rašinėja, esu susidūrus su tuo, kad ten mūsų klasėj visi rašinėja, nu tai gali trukdyt miegą, bet tu užsitildai tą grupę ir nereaguoji į tai, kad tau rašo. Paskui ryte, jeigu nori pasiskaitai. Gali pats spręsti šią problemą arba gali padiskutuoti su klasės auklėtoju kodėl taip yra, pavyzdžiui, bet sakau l čia šiaip pats nuo savęs manau priklauso, jeigu tu tikrai nori, tu gali atsiribot nuo to ir tiesiog ramiai gyvent čia.
O jeigu meškiukai nesibaigia mėnesį, kitą, antrą, trečią? Meškiukai pakeičia dar kažką?
– Aš irgi galvočiau, tiesiog nusitildai garsą ir tau tenai nieko ta prasme…
– Arba paskui jau parašyčiau, kas daros? Tiesiog, kas čia daros?
– Jo, nu aš tai manau, kad nu man tai konfrontacija dažniausiai yra vienas iš pirmų variantų, nu ir geriau čia iš tikrųjų gyvai, nes nu ką tu ten ta žinute. Nežinau, klasės mergaitės, nu tai nežinau, nueini į klasę ir pasikalbi apie tai- kas tau yra? Tiesiog..
Iškart, ane?
– Nu tai taip, nu jeigu ten nežinau kažkokių piktesnių kėslų turi ar tiesiog nori užknist. Jeigu tau labai trukdo, nu jei labai netrukdo, tai aš, pavyzdžiui, tai ignoruočiau. Aišku, aš nežinau kiek ten mane išnervuotų ar taip toliau, bet aš suprantu, jeigu mane nori išnervuot, nu tai tegul nervuoja. Aš tai nelabai, man ta prasme nelabai, man žodžiai neskauda, bet jeigu kažkas kam skauda tai tada nu vėlgi kalbėtis su kitais žmonėm arba su tais pačiais žmonėm, kurie tai daro, jeigu nenustoja..
– O čia rodymas kaip yra čia dėmesio rodymas ta prasme, ar kuria prasme?
Gali būti ir dėmesio rodymas, pavyzdžiui, mes kalbam gal apie tuos pačius romantinius santykius kaip viskas prasideda. Pradžia ten yra dažniausiai daug ten visko, susirašinėjimo nu arba kaip dažniausiai daug susirašinėjama ir tas susirašinėjimas gali būt toks fainas, taigi man rodo dėmesį, jėga, super, faina, bet ką daryti, kai tas dėmesys jau tampa žinai, kai eini jau miegoti ten- ką veiki? Ką darai? Eini su draugais, o kur tu dabar esi? O kodėl man neatsakei, aš jaudinausi dėl tavęs ir taip toliau, ir panašiai. Yra labai didžiulis srautas, tiesiog kur tu nu visą laiką ir jau pagalvoji gal man čia nebe faina, ar ne? Taprasme, kur aš esu, aš esu ten kokiam būrelyje, arba kur aš esu, esu su draugais ir noriu su jais būt, o tu, pavyzdžiui, iš kino teatro grįžti ir randi ten penkioliką žinučių- kas, kodėl tu man neatrašei ir panašiai.
– Na taip, tai čia tas dalykas. Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę būt užsiemęs ir neatsakinėt į jokias žinutes apskritai ta prasme, kai jisai turi laiko ir patikrino, jeigu kažkas nori, kad jis ten staiga ta prasme atsakytum čia iš karto, kodėl tu man neatsakai ta prasme, kai aš tau tiktai parašau, nu tai čia, nu nelabai sąmonė, nežinau. Neturiu atsakyt ta prasme aš būtinai dabar, ta prasme gi, žmogus nu kiekvienas žmogus juk turi daugiau ką veikt nei tiktais atsakinėt į žinutes kiekvieno ta prasme. Kaip čia tau nebūtina būtinai dabar žinot ką aš darau arba kaip ten viskas einasi ir taip toliau.
– Man atrodo santykiai situacijoj ji tokia, kur tu būni pats susitaręs su savo draugu kaip tu nori ką kalbėt. Pavyzdžiui, aš santykiuose esu labai over-protective ir man nežinau, žmonės su kuriais aš bendrauju, nu man labai rūpi jų saugumas ir visą kitą. Mano draugas tai žino, tai tiesiog, kad man būtų ramiau ir, kad jam ramiau, jis man parašo dabar važiuoju su draugais ten ir ten, atrašysiu tau tuo ir tuo metu. Nu ir okay, tada aš būnu rami. Jeigu man, pavyzdžiui, ten tuo metu neatrašo, aš parašau ar viskas gerai ir viskas, daugiau nelendu, bet tiesiog tada jau viduj toks būna mini jauduliukas, bet aš suprantu pati savo šitą problemą ir iš lėto bandau tiesiog pati nuramint, kad viskas gerai, bet tiesiog. Jeigu santykiuose, tai manau susideda ribas, kaip kas nori, tas taip Ir rašo.
Ir čia labai įvardinai, man kažkaip surezonavo, kad tu nu pati žinai savo tą dalyką, ar ne, tavo tą problemą, kur labai nori perdėtai ten saugot ir tu vat tada tą iškomunikuoji ir tas yra labai svarbu, kodėl, ar ne, nes kartai būna neiškomunikuoja ir tada sako- aš tave noriu apsaugot ir tu nu vat sėdi vakarėly ir tau tos žinutės eina eina, ar ten klube kažkur ir eina eina. Noriu tave apsaugot, bet jos vis tau eina eina ir po to jau į piktą pusę, kodėl čia jau trys ryto tu man dar neatrašei ar tu namie. Nu vat tada tokia gaunasi kontrolė, bet čia yra apie ribas, ane.
#KaipAtpažintiSmurtą kampanija yra projekto „Mes saugūs bendruomenėje“, finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, dalis.