Šių metų spalio 7 d. Švedijos Karališkosios šeimos valstybinio vizito Lietuvoje metu, Seimo narei, socialdemokratei, dr. Giedrei Purvaneckienei įteiktas Karališkasis Šiaurinės (Commander of the Polar Star) žvaigždės ordinas. Šis ordinas įkurtas 1748 Švedijos Karaliaus Federiko I-ojo. Nuo 1975 m. šis ordinas teikiamas užsienio piliečiams už pilietinius nuopelnus, atsidavimą darbui, nuopelnus moksle ir literatūroje, naudingus darbus.
Giedrė Purvaneckienė Karališkuoju Šiaurinės žvaigždės ordinu apdovanota už savo veiklą kovos su prekyba žmonėmis srityje. Spalio 8 d. Parlamentinės grupės „Parlamentarai prieš prekybą žmonėmis“ grupės pirmininkė dr. Giedrė Purvaneckienė sukvietė į apskritojo stalo
diskusiją „Vieningi kovoje prieš prekybą žmonėmis“. Renginyje savo įžvalgomis pasidalino su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinti Švedijos Karalienė Silvija, sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.
Lietuva, bendradarbiaudama su Švedija, siekia sustiprinti kovą prieš prekybą žmonėmis. Šiandien egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Prekyba žmonėmis gali būti: seksualinis išnaudojimas, vergiškas darbas, išnaudojimas nusikaltimų vykdymui, prekyba organais, priverstinės santuokos, vaikų pornografija ir kt.
Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė kovai su prekyba žmonėmis nuo 2016 m. atnaujina ir nežymiai padidina skiriamą paramą, kuri buvo drastiškai 2,5 karto sumažinta nuo 2009 metų. Tačiau išlieka daug sisteminių klausimų, ar pakankamai efektyvi sistema kovai prieš prekybą žmonėmis Lietuvoje. Valstybės kontrolė, 2015 m. atlikusi auditą, konstatavo, kad nesudarytos
tinkamos sąlygos pasiekti valstybės iškeltą tikslą – stiprinti kovą su prekyba žmonėmis.
„Džiaugiuosi, kad tokiems svarbiems klausimams skirs dėmesį aukščiausio lygio svečiai; susirūpinimą kelia faktas, kad Lietuvoje nepakankamai įdedame pastangų siekiant sukurti efektyvią apsaugą nuo prekybos žmonėmis. Todėl diskusijoje siekiant efektyvinti kovą su prekyba žmonėmis pabrėžiau politikos formavimo ir vykdymo atskyrimo nuo vertinimo ir kontrolės svarbą, taip pat, kad būtų koordinuotai plėtojama prekybos žmonėmis prevencija, o aukoms suteikta derama pagalba, į kovą prieš prekybą žmonėmis įsijungtų visos reikalingos institucijos, organizacijos, ekspertai“, – teigė Seimo narė Giedrė Purvaneckienė.
Nėra tokios šalies pasaulyje, kuri nebūtų paliečiama prekybos žmonėmis, todėl ypač svarbus politikų, institucijų, NVO ir mokslininkų bendradarbiavimas su šalies strateginiais partneriais, tokiais kaip Švedija.
Renginyje pranešimą skaičiusi Švedijos užsienio reikalų ministrė Margo Valstriom (Margot Wallström) kalbėjo apie didžiausius iššūkius, rezultatus ir siekius kovojant prieš prekybą žmonėmis Švedijoje.