Nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms, skiriama apie 1 milijoną litų

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

2015 m. nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms, kaip ir 2014–aisiais numatyta skirti  920 tūkst. Lt.  Per šių metų pirmąjį pusmetį visoje Lietuvoje suteikta pagalba daugiau nei 2,5 tūkst. nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių žmonių. Vidutiniškai tai sudarė apie 420 atvejų per mėnesį.

Dažniausiai nukentėjusiems buvo teikiama psichologinė, teisinė, informavimo ir konsultavimo pagalba. Pagalba įveikiant kritinę būklę bei informacija  ir konsultacija visais smurto atveju svarbiais klausimais teikiama specializuotos kompleksinės pagalbos centruose. Siekiant tolesnės visapusiškos pagalbos smurtą patyrusiam žmogui, specializuotos pagalbos centrai bendradarbiauja su policija, socialinių paslaugų centrais, vaiko teisių apsaugos tarnybomis, kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Specializuotą pagalbą teikia nevyriausybinės organizacijos.

Šiai veiklai 2012–2014 metais, įgyvendinant Specializuotos pagalbos centrų programą, iš valstybės biudžeto viso buvo skirta apie 2, 5  mln. litų.

Siekiui mažinti smurto artimoje aplinkoje mąstą bei didinti visuomenės nepakantumą smurtui artimoje aplinkoje, pasitarnaus ir Valstybinė smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014–2020 metų programa. Ja ketinama plačiau supažindinti visuomenę su įvairiomis smurto apraiškomis, jo padariniais ir būtinybe užkirsti jam kelią, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui bei tobulinti kompleksinės pagalbos teikimo smurtą patyrusiems asmenims mechanizmą.

Programai įgyvendinti skirtame veiksmų plane numatoma  organizuoti informacines kampanijas, skirtas smurto artimoje aplinkoje prevencijai vykdyti; remti nevyriausybinių organizacijų ir įstaigų projektus, skirtus smurto artimoje aplinkoje prevencijai ir pagalbai; kaupti ir sisteminti duomenis; stiprinti specialistų kompetenciją organizuojant mokymus; tobulinti poveikio priemonių nuteistiems smurtautojams sistemą pataisos įstaigose ir probacijos tarnybose; remti organizacijas, dirbančias su smurtautojais.

Iš valstybės biudžeto remiama ir kita nevyriausybinių organizacijų, dirbančių smurto artimoje aplinkoje mažinimo srityje, veikla. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija spalio pradžioje paskelbė projektų, skirtų akcijai „16 dienų be smurto“ vykdyti, atrankos konkursą, kurio veikloms įgyvendinti iš valstybės biudžeto numatyta skirti apie 300 tūkst. Lt.

Šaltinis

Parašykite komentarą